Zůstaňte v obraze

Nechte nám kontakt a my vás budeme pravidelně zásobovat novinkami z našeho hnutí.

PRO! Ústí představilo svůj plán pro podzimní komunální volby

Na „Trojském koni“ vyráží do kampaně letošních komunálních voleb hnutí regionálních osobností PRO! Ústí. Koalice spojená z nezávislých kandidátů, České pirátské strany a Strany zelených je připravena dobýt magistrát, aby mohla realizovat svůj smělý program na pozdvižení upadající prestiže krajského města Ústí nad Labem. Hnutí navazuje na svou volební premiéru v roce 2014, kdy získalo přes 17 procent hlasů a tím druhé místo.

Kreativita, komunitní spolupráce a využití veřejného prostoru – to všechno symbolizuje postava trojského koně. V PRO! Ústí je péče o veřejný prostor jedním je zásadních témat a kůň naznačuje, jak snadno mohou aktivní lidé přispět k jeho oživení. Tohoto více než třímetrového maskota totiž dokázali vytvořit členové hnutí vlastníma rukama, byť se v běžném životě živí jako právníci, lékaři, architekti, historici, ekonomové, podnikatelé či technici v dopravě.  Většina se do komunální politiky odhodlala poprvé před čtyřmi lety. Osmice zastupitelů PRO! Ústí přes svou pozici vítěze voleb zaplatila za svou politickou nezkušenost, když ji „staré struktury“ rychle vystrnadily z vedení radnice. Svou energii pak soustředila na kvalitní opoziční práci v zastupitelstvu, vyjma dvou obvodních radnic Střekov a Centrum, kde se PRO! Ústí dosud podílí s politickými partnery na vedení a daří se jí hledat řešení pro rozvoj obvodů.

Prioritami PRO! Ústí pro nejbližší roky jsou například vstřícný úřad, image a vzhled města, ekologická doprava, sociální oblast, školství i revize statutu města. „Mezi naše priority patří péče o veřejný prostor a posílení celkové image města, vstřícný úřad, kvalitní školství a udržitelná doprava, resp. celkově udržitelné město, které dbá o ochranu životního prostředí a kvalitu života svých obyvatel. Chceme se zasadit o to, aby Ústí nad Labem mohlo v horizontu dvou volebních období usilovat o cenu Zelený list (European Green Leaf Award), obdobu titulu Evropské zelené město, udělovanou ale městům do 100 tis. obyvatel. Bude to běh na dlouhou trať, protože Ústí nyní zaostává ve všech šesti kritériích, jsme ale přesvědčeni, že se to společným úsilím politiků, úředníků a občanů může podařit. Ústí má obrovský, žel většinou nevyužitý potenciál,“ poznamenala lídryně PRO! Ústí Karolína Žákovská.

„Trojský kůň“ bude v září cestovat s kandidáty do zastupitelstev města i obvodů po všech částech města jako nepřehlédnutelná pozvánka na diskuze s občany. „Podle čínského horoskopu lidé narození ve znamení koně vědí, jak povzbudit a motivovat ostatní, a já věřím, že se to podaří i nám,“ dodává Žákovská.

Naši lidé

Volební lídr pro magistrát – Karolína Žákovská

Lídři obvodů:
Centrum – Karel Karika
Střekov – Eva Outlá
Neštěmice – Jiří Škoda
Severní Terasa – Dušan Oslej

Hlavní programové priority

Náš volební program přináší řadu konkrétních záměrů, jak v poměrně krátké době viditelně zlepšit život v našem městě. V nejpalčivější sociální oblasti hodláme zvýšit počet městských bytů a tím potlačovat rozmach ubytoven, zapojit do úklidu města obyvatele z vyloučených lokalit či samozřejmě omezit hazard. V přetížené dopravě chceme zatraktivnit MHD výrazným zlevněním časových kupónů, vytyčit cyklopruhy, zavést rezidenční parkování v centru města i systémově řešit parkování na sídlištích. Velmi nám na srdci leží image města, ať už jde o opravu komunikací, chátrající památky, nepořádek v ulicích, městkou zeleň či atraktivitu pro turisty a podnikatele. Za velkou příležitost k rozvoji města považujeme jezero Milada, jehož využití by měla řešit mezinárodní krajinářská soutěž.

Podrobně si můžete program prostudovat zde.