Tisková zpráva : Podpis koaliční smlouvy a Etický kodex

Ing. Josef Zikmund za hnutí ANO Ústí nad Labem a Martin Hausenblas MBA za PRO! Ústí ve čtvrtek 6. listopadu v hotelu Vladimír slavnostně podepsali Koaliční smlouvu. Ing. Josef Zikmund (ANO Ústí n/L) k tomu uvedl: „Pokud se zdálo, že koaliční smlouva dvou subjektů, které budou následující čtyři roky řídit město Ústí nad Labem, vzniká poněkud déle, příčina byla jediná: důkladnost, s jakou vznikala. Deset kapitol (otevřenost a transparentnost, hospodárnost, zaměstnanost, bezpečnost, životní prostředí a kvalita života, kultura, sport, doprava, ale také školství či sociální oblast), obsahuje přes padesát programových priorit, na něž je koalice rozhodnuta se soustředit. Občané se s nimi budou moci co nejdříve seznámit, protože koaliční smlouva bude zveřejněna.“ Všechny oblasti budou dále rozpracovány do detailnějších bodů a zveřejněny do konce tohoto roku v Programovém prohlášení rady statutárního města Ústí nad Labem. Zajímavým detailem Koaliční smlouvy, který jde nad rámec zákona, je příslib koaličních zastupitelů z hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí, že do tří měsíců po jmenování předloží čisté lustrační osvědčení.

Přílohou koaliční smlouvy je rovněž Etický kodex zastupitelů hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí. Jeho samozřejmou součástí je odevzdávání čestných prohlášení o činnostech, majetku, příjmech a darech podle zákona č. 159/2006 o střetu zájmů (ve znění pozdějších předpisů). „Etický kodex je pro mne velmi důležitý. Chtěli bychom, aby se nám postupně dařilo vrátit do politiky etiku a rádi bychom pomohli ke kultivaci prostředí.“ Dodal k tomu Martin Hausenblas MBA (PRO! Ústí).

Koaliční smlouvu nyní podepíší všichni koaliční zastupitelé a zastupitelky a to tak, aby byla podepsána do zahájení ustavujícího Zastupitelstva města Ústí nad Labem. To se bude konat v pondělí dne 10. listopadu 2014. „Tímto zveme na jednání zastupitelstva veřejnost, protože jen díky důvěře vložené do podpory ANO Ústí n/Labem a PRO! Ústí ve volbách se nám může podařit změnit celorepublikově podceňované a přehlížené město v místo, kde se dobře žije udržitelným způsobem,“ uvedla Veronika Vendlová, tisková mluvčí koalice.

Další krátká tisková konference je plánována na pondělí 10. listopadu 2014, po skončení ustavujícího jednání Zastupitelstva města. Celý text koaliční smlouvy včetně etického kodexu si můžete přečíst zde :

Koaliční smlouva obsahující etický kodex