Hnutí PRO! Ústí děkuje voličům za důvěru. Již se pustilo do práce.

Hnutí PRO! Ústí z celého srdce děkuje svým voličům za důvěru projevenou ve volbách a svým rodinám a přátelům za podporu, bez níž by byl úspěch nemožný. „Volební výsledek vnímáme jako začátek nové epochy občanské společnosti. Druhá sametová revoluce a s ní i tolik potřebná změna do Ústí nad Labem přeci jen dorazila a doufáme, že budeme vzorem i pro jiná česká města. Když to jde v Ústí, tak už kdekoliv,“ řekl jeden z nově zvolených zastupitelů Martin Krsek.

 „Výsledek 17,4%, díky němuž jsme získali 8 mandátů v zastupitelstvu města a další v obvodních zastupitelstvech, je pro nás obrovským závazkem vůči veřejnosti. Uděláme vše proto, abychom důvěru voličů nezklamali,“ uvedla Jana Bohuňková.

Hnutí PRO! Ústí nyní pravděpodobně čeká řada koaličních jednání. „Byly zformulovány čtyři požadavky, bez jejichž akceptace nebudeme ochotni koalici sestavit. Chceme dostát slibům, které jsme dali veřejnosti před volbami,“ řekl Martin Hausenblas.

Tyto požadavky jsou:

1)      Zavedení souboru transparentních opatření pro veřejnou kontrolu hospodaření města.

2)      „Sundání náhubku“ – umožnění diskuse veřejnosti při jednání zastupitelstva, a to na ustavujícím zasedání nových zastupitelů.

3)      Okamžité zahájení jednání o nulové toleranci hazardu, případně o jeho maximálním omezení.

4)      Umožnění návratu bývalého souboru Činoherního studia do budovy na Střekově, vytvoření nové kulturní koncepce a zavedení grantů s víceletým financováním.

„Osobně budu důsledně prosazovat nulovou toleranci hazardu. I přesto, že je referendum neplatné, 13 000 občanů řeklo, že hazard nechce, a to je pro mě dostatečný mandát k této zásadní změně,“ doplnil Martin Hausenblas.