Hnutí Pro!Ústí nepřijme nabídku nominovat člena do výběrové komise na ředitele ZOO a vyzývá vedení města k rozpuštění komise

Hnutí PRO! Ústí obdrželo nabídku primátorky Věry Nechybové na nominování člena do komise, která bude vybírat nového ředitele ZOO. Nabídku jsme dostali poté, co na členství v komisi rezignoval Erich Kočner, nominovaný Unií českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO), která se od výběrového řízení distancovala. Tuto nabídku striktně odmítáme z následujících důvodů:

  1.  V panu Bálkovi byl bezdůvodně odvolán z pozice ředitele Zoo mimořádně schopný manažer a odborník.
  2.  Složení komise považujeme za neodborné a nedůvěryhodné.
  3.  Ostře odsuzujeme schůzku členů výběrové komise s kandidátem na nového ředitele, která znevěrohodňuje celé výběrové řízení.

Vedení města situaci kolem ZOO rozvrátilo a zpolitizovalo, složení výběrové komise je špatné. Nemůžou od nás chtít, aby jim náš zástupce dělal fíkový list zakrývající trapné selhání. Navrhujeme vedení města, aby současnou výběrovou komisi rozpustilo a ve spolupráci s Unií ZOO sestavilo novou. Pak budeme ochotni jako největší opoziční klub vyslat do komise svého zástupce,” uvedl David Daduč.

Jednání současného vedení v kauze odvolání a výběru ředitele zoo překračují veškeré normy slušnosti. Rada města předvádí ty nejšpinavější možné praktiky. Je to parodie na transparentnost a odbornost. Pověst města v celorepublikovém měřítku klesla na nové dno,” okomentovala situaci Jana Bohuňková.

Pokud chce být rada města transparentní, musí zrušit toto výběrové řízení a ve spolupráci s Unií zoologických zahrad ustanovit komisi a vypsat výběrové řízení nové. Nebo ať otevřeně prohlásí, že chtějí v zoo svého člověka a ušetří nás tohoto nepovedeného divadla,” shrnul situaci Martin Hausenblas.