Ing. arch. Dušan Oslej

architekt, vedoucí odboru

Čím se živím?

Profesně jsem se profiloval jako projektant ve společnosti ArchProjekt a Ateliéru Sanyn, působil jako vedoucí oddělení územního plánování Magistrátu města Ústí nad Labem. Již 10 let vedu odbor na městském úřadu (Libochovice), v jehož gesci je stavební úřad, životní prostředí, silniční úřad a majetek města.

Kde bydlím?

Na Doběticích.

Co mě baví?

Celý život se snažím aktivně i pasivně sportovat, v poslední době pak především kolo, běh a extrémní překážkové závody. Vedle toho rád čtu, programuji jednoduché webové stránky a věnuji se činnosti v občanských spolcích.

Proč jdu do politiky?

Vždy mě zajímalo životní prostředí. Pod tímto pojmem si představuji prostředí, kde se dobře žije. Chci se proto aktivně podílet na vytváření prostředí, ve kterém žijeme. Zároveň chceme inspirovat a nastartovat větší zájem Ústečanů o své okolí a své město.

Moje priority?

Prioritou je pro mne přirozené propojení města a přírody. Chci postupně vyřešit problém parkování s co nejmenším zásahem do zeleně. Severní Terasa je často vnímána jako místo k přespání, odkud se vyráží ven za prací a za kulturou.
Chtěl bych nastartovat proces, který zlidští tuto část města, vytvoří místa pro kulturní, sportovní a společenské vyžití. Chtěl bych, aby lidé mohli hrdě říkat, že jsou ze Severní Terasy.

Co pro mne znamená Ústí?

Od narození jsem Ústečák a Ústí nad Labem je má srdeční záležitost. V tom je obsaženo vše. Nikdy nevynechám příležitost, abych nevyvracel řeči o šedém, hnědém špinavém městě.
Ústí nad Labem je krásné město, zasazené do dramatického reliéfu labského údolí a okolních svahů, obklopené úžasnou přírodou. Jeho poloha skýtá velký potenciál a je smutné, že se nedaří z města vytvořit turistické centrum. To je cesta, jak vytvořit ve městě prostor pro podnikání, jak udržet ve městě mladé lidi a jak pozvednout město v očích nás, žijících v Ústí nad Labem i těch, kteří sem k nám budou přijíždět.

Za co budu zodpovídat:

Máte otázky nebo se chcete setkat? Kontaktujte mě.

dusan@oslej.com