Tisková zpráva – PRO! Ústí se rozhodlo proměnit lživou antikampaň v dobrou věc

9. 10. 2014 – PRO! Ústí se stalo obětí mimořádně nevkusné antikampaně. Anonymní pamflety očerňující PRO! Ústí a zejména jeho lídra Martina Hausenblase a obsahující závažné nepravdy jsou distribuovány v masivním rozsahu a organizovaně do poštovních schránek po celém městě jako součást jiných tiskovin. PRO! Ústí se rozhodlo reagovat dobrým skutkem.

„Je velice těžké v časové tísni vyvrátit lži a vysvětlit pokroucené polopravdy šířené anonymním zbabělcem, který svůj podpásový útok naplánoval na poslední dny před volbami. Proto jsme se alespoň rozhodli proměnit očerňující antikampaň v dobrou věc. Za každý lživý leták, který lidé přinesou na určená sběrná místa, daruje PRO! Ústí ústeckému Klokánku 20,-Kč. Doufáme, že se jich sesbírá co nejvíce.“

„Ty pomluvy mě mrzí, protože dokládají, jak nekulturní jsou někteří naši političtí rivalové. Otrávený ale nejsem. Doufám, že drtivá většina lidí pozná, že to, co jim anonym předkládá, jsou zlovolné lži s cílem krátce před volbami nás poškodit,“ říká lídr PRO! Ústí Martin Hausenblas.

Před volbami prakticky všechny strany slibují, že nepřipustí rozkrádání městského majetku a budou pracovat pro lidi. Kdo si „proklepne“ kandidáty PRO! Ústí, zjistí, že svou dosavadní prací v občanských sdruženích a dalších neziskových organizacích dlouhodobě dokazují, že boj proti nepoctivosti myslí vážně.

Dobře to vědí i ústečtí korupčníci a nečestní politici. „Nepoctivci mají všechny důvody vést anonymní antikampaň právě proti našemu uskupení, které je jim trnem v oku. Vědí, že nás si po volbách nekoupí ani nás neumlčí,“ říká lékařka Irena Moudrá Wünschová.

„Pomlouvačný leták se v několika větách téměř shoduje se zněním článku o Činoherním divadle v Městských novinách, které se objevily zároveň s letákem. To je velice nepříjemné a děsí mě představa, že to nemusí být náhoda. I článek v Městských novinách je bohužel anonymní,“ říká překladatel David Daduč.

Sběrné boxy na letáky budou umístěny ve foyer Hraničáře a v klubu Mezi lidmi, Větrná 4 na Severní Terase. Další informace naleznete na pro-usti.cz, případné dotazy rádi zodpovíme na uvedených kontaktech.

S přáním příjemného dne

Jana Bohuňková, tisková mluvčí (t: 602 631 140,janina.bohunkova@gmail.com)