Vyjádření k nepravdivým tvrzením pučistů

Odvolání členové vedení města důrazně odmítají lži a hloupé nesmysly, které šíří pučisté z bývalého ANO s cílem mediálně přebít skutečnost, že odvolali vlastního primátora a zasedli ve výrazně menšinové vládě, která je v zastupitelstvu loutkou opozice. Andrej Babiš nevyzval pučisty k rezignaci na zastupitelský mandát nadarmo.

Není pravda, že vedení města chtělo „dát budovu UJEP uprchlíkům“. Nesmysly, které část nového vedení města veřejně šíří, aniž by věci rozuměli a získali dostatek ověřených informací, dokládají jejich smutnou myšlenkovou úroveň.

„Pravda je taková, že na konci jednání rady města jsem kolegy informovala o úvahách, jak předejít přílivu uprchlíků do města v případě, že by republiku zasáhla výraznější migrační vlna. S ohledem na nestabilní sociální situaci ve městě spolupracujeme s ministerstvem vnitra a Poradnou pro integraci. Jednou z uvažovaných možností bylo zrekonstruovat z dotací ministerstva pět bytů, které bychom nabídli prověřeným osobám s udělenou mezinárodní ochranou (tedy ne obecně uprchlíkům), například Ukrajincům, pronásledovaným matkám samoživitelkám či syrským křesťanům. Těm bychom zároveň nabídli práci pro město. Tak bychom ve spolupráci s ministerstvem naplnili za město pomyslné ‘dobrovolné kvóty’ ve snaze vyhnout se dalšímu přílivu cizinců. Je neuvěřitelné, jak nesmyslné a nebezpečné lži dokáže čtveřice pučistů bez skrupulí vypouštět z úst, obzvlášť u tak citlivého tématu,” uvedla Jana Bohuňková.