Pro někoho odpad, pro jiného poklad – obvod otevírá první RE-USE centrum

Obvod ÚL – Město plánuje od března 2022 zprovoznit RE-USE (lze přeložit jako opětovné použití) centrum pro potřeby sociálního odboru MO a obyvatel města.
Jak to funguje? Do RE-USE centra zdarma odnesete věci, které už nepotřebujete – vždy se totiž najde někdo, komu budou pokladem. Je dobré pamatovat, že nepotřebné věci by měly být ve stavu, který vám pokud možno nebude dělat ostudu, a je možné je i nadále důstojně používat.
Centrum můžete využít k odložení, ale taktéž zde můžete sehnat to, co sami potřebujete. Potřebné věci si můžete odnést většinou zdarma, za symbolický poplatek nebo třeba výměnou za jiné.
V první fázi jsme se rozhodli zaměřit z důvodu malé kapacity prostoru na oblečení, boty a nádobí. Do budoucna bychom ale rádi prostor rozšířili a nabídli občanům možnost odložení/vyzvednutí i malých či větších domácích spotřebičů.
Proč? Naše planeta se topí v odpadcích, a to zejména kvůli spotřebnímu průmyslu, který nás nutí kupovat stále nové a nové výrobky. Myšlenka RE-USE centra se proti tomuto přístupu přímo staví. Snižuje produkci odpadu a zároveň pomáhá nízkopříjmovým rodinám.
To ovšem neznamená, že by toto místo bylo jen pro sociálně slabé. RE-USE centrum může využít každý. Podpoříte tak zdravé uvažování nad tím, jak s věcmi zacházet důstojně a prodlužovat dobu jejich užitečnosti.
Občané mohou své nepotřebnosti nabídnout prostřednictvím emailu: bankaul@seznam.cz nebo na tel. čísle 601 699 685 formou SMS. Prostor se nachází na Masarykově třídě v bývalém klubu Družba, který je ve svěřeném majetku MO ÚL–Město.

Kde a kdy

Adresa: Masarykova 90

Provozní doba pro veřejnost (výdej – příjem ošacení): Středa 15–18 hodin

Příjem ošacení/nádobí 

Příjem darovaných věcí do sociálního šatníku je možný v rámci otevírací doby, tj. středa od 15 do 18 hodin, nebo si po dohodě (email: bankaul@seznam.cz, SMS: 601 699 685) sjednejte individuální termín.

Dárce prosíme, aby materiální pomoc vozili jen v otevírací době a předali dobrovolníku RE-USE centra. V žádném případě nenechávejte pomoc před vchodem. Tato pomoc pak bývá odcizena nebo znehodnocena.

Věci balte opravdu čisté a neroztrhané do igelitových pytlů.