Zůstaňte v obraze

Nechte nám kontakt a my vás budeme pravidelně zásobovat novinkami z našeho hnutí.

Body pro jednání zastupitelstva města 5. 4.  2017

Pro dnešní jednání zastupitelstva jsme připravili dva body, jeden se týká poplatků za komunální odpad, druhý pak obnovení hřbitovní kaple v Krásném Březně. Čtěte dále!

První náš návrh navrhuje změnu obecně závazné vyhlášky č. 5/2012, která stanoví poplatky za komunální odpad. Cílem našeho návrhu je zmírnit tvrdost vyhlášky, která neupravuje takřka žádné úlevy: navrhujeme snížení poplatku na 50% pro seniory nad 70 let, osoby těžce zdravotně postižené a studenty do 26 let studující mimo území Ústeckého kraje. U osob, které se dlouhodobě zdržují v zahraničí, navrhujeme úplně osvobození od poplatku. O změnu vyhlášky jsme usilovali již několikrát, snad se nám to tentokrát podaří.

Návrh změn vyhlášky ke stažení zde.

Druhý bod se týká zničené hřbitovní kaple v Krásném Březně: navrhujeme přesun částky 2 mil. Kč z finanční rezervy na opravu její střechy. Kaple je cennou součástí ústeckého kulturního dědictví a dominantou historického hřbitova v Krásném Březně, přes veřejný příslib primátorky Nechybové z roku 2016, že začne být opravována, však dále chátrá. Chceme proto opravy nastartovat rozhodnutím zastupitelstva.

Návrh bodu ke stažení zde.

Držte nám palce!