Chceme město i pro turisty

Ústí svojí mimořádnou polohou v jedinečné kopcovité krajině s velikou řekou má obrovský potenciál pro turistický ruch. Odpovídá tomu návštěvnost města? Myslíme si, že ne dostatečně. Ponechme stranou známé vyhledávané atrakce jako jsou hrad Střekov, Větruše nebo zoo. Naším cílem je zaměřit se na malé projekty, které nabídnou více možností seznámit se s krajinnými prvky ve městě a jeho bezprostředním okolím.

 

Do kdy to stihneme? Do konce roku 2022
Za téma zodpovídá: Karel Punčochář

Jak toho dosáhneme?

1. Ústí je již delší dobu vnímáno jako město vodopádů. Ne všechny jsou ale bezpečně dostupné. V horizontu do 3 let zpřístupníme:
– Olšinský vodopád
– Budovský vodopád propojíme s přívozem ve Svádově

2. Ústí v kopcích? Ano, to přímo volá po zpřístupnění nespočtu vyhlídek, ze kterých jsou úžasné výhledy na město a jeho jedinečné okolí. Každý rok upravíme a zpřístupníme jednu z vyhlídek v jednotlivých městských obvodech:
– Mariánská skála v centrálním obvodu
– Jizerská na Severní Terase
– Kaňon v Krásném Březně
– Vyhlídka na hrad Střekov

3. Na území města je vyznačeno na 90 kilometrů turistických stezek, po kterých se můžeme bez obav bloudění pohybovat na všechny světové strany a téměř do jakéhokoliv místa, na které si vzpomeneme. Náklady na značení jsou ale hrazeny převážně z rozpočtu kraje. Každý rok proto přispějeme částkou 100 tis. Kč Klubu českých turistů na pravidelnou obnovu značení turistických stezek.